ثبت‌نام بیست و چهارمین دوره ازدواج دانشجویی آغاز شد

۰۸ تیر ۱۴۰۰ | ۲۲:۲۳ اخبار
تعداد بازدید:۲۴۶
بیست و چهارمین دوره ازدواج دانشجویی در سال ۱۴۰۰ در قالب ۸۰ دوره سه روزه در هتل فدک الزهرا (س) در جوار مرقد مطهر حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) برگزار خواهد شد.

بیست و چهارمین دوره ازدواج دانشجویی در سال ۱۴۰۰ در قالب ۸۰ دوره سه روزه در هتل فدک الزهرا (س) در جوار مرقد مطهر حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) برگزار خواهد شد.

دانشجویان می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت ازدواج دانشجویی نسبت به ثبت‌نام و بارگذاری مدارک خود اقدام کنند، پس از احراز و تأیید مدارک توسط دفتر نهاد، زوجین باید دوره آموزشی الزامی را به‌صورت مجازی در سامانه بگذرانند و سپس جهت تشرف به مشهد مقدس اقدام به انتخاب کاروان نمایند.

اولین گام برای شرکت در طرح ملی همسفر تا بهشت ثبت‌نام الکترونیکی زوجین دانشجو در سامانه ازدواج دانشجویی است.

مقررات
ملاک شرکت در (همسفر تا بهشت) دانشجو بودن حداقل یکی از زوجین در زمان عقد می‌باشد.

*امکان شرکت جاماندگان دوره بیست و یکم و قبل از آن میسر نیست، ازاین‌رو نسبت به توجیه این‌گونه دانشجویان اقدامات مقتضی صورت پذیرد.

*تن‌ها زوجینی که حداقل یک نفر از آن‌ها دانشجو بوده و تاریخ رسمی عقد در فاصله زمانی فروردین ۱۳۹۸ تا ۱ شهریور ۱۴۰۰ داشته باشند، مجوز ثبت‌نام در سامانه خواهند داشت.

*در مواردی که هر دو زوج دانشجو باشد، لازم است فقط یک از آن‌ها به‌عنوان داوطلب اصلی در سامانه ثبت‌نام نماید.

*امکان ثبت‌نام دانشجویانی که ازدواج مجدد کرده‌اند در سامانه ازدواج وجود ندارد، مگر اینکه هر دو نفر زوجین در سال‌های پیشین به جشن ازدواج دانشجویی اعزام نشده باشد، در این صورت ستاد استانی پس از تأیید این مورد، نسبت به نامه‌نگاری با ستاد مرکزی (مفاد) اقدام نموده تا در صورت صلاحدید، اعزام این زوج و امکان ثبت‌نام آنان میسر شود.


*به‌منظور قطعی نمودن ثبت‌نام، دانشجویان می‌بایست حداکثر تا دو هفته پس از ثبت‌نام اولیه در سامانه، گام‌های بعدی تا نهایی شدن ثبت‌نام و انتخاب کاروان را طی نمایند.


*که کلیه هزینه‌های اسکان، پذیرایی و برنامه‌های فرهنگی آموزشی در مشهد مقدس به عهده ستاد ازدواج دانشجویی خواهد داشت و زوجین فقط هزینه‌های ایاق و ذهاب را متقبل می‌شوند.


مدارک لازم

- اسکن عقدنامه، اسکن شناسنامه زوجین، اسکن کارت ملی زوجین و اسکن کارت دانشجویی
- شایسته است دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها حداکثر یک هفته پس از دریافت مدارک زوجین، نسبت به تعیین تکلیف در خصوص تائید یا عدم تائید ثبت‌نام در سامانه اقدام مبذول دارند.
- ویرایش اطلاعات ثبت‌نام فقط توسط داوطلب اصلی و صرفاً قبل از تائید مدارک در سامانه میسر می‌باشد.

طرح‌های ویژه

پس از ثبت‌نام، تائید مدارک و انتخاب کاروان زوجین دانشجو می‌توانند با مراجعه به سامانه از مسابقات، طرح‌های تشویقی و طرح‌های تکمیلی و نیز جشنواره فرهنگی و آموزشی اطلاع حاصل نمایند تا در صورت شمول مدارک دال بر تائید این مهم را در سامانه بارگذاری نمایند.


*طرح ترویج فرهنگ نخبه‌پروری علمی، فرهنگی، پژوهشی و ورزشی

*طرح تکریم حافظان و قاریان کلام وحی

*طرح ترویج فرزندآوری

*طرح ترویج فرهنگ فرزند بیشتر زندگی بهتر

*طرح ترویج ازدواج آسان با محوریت مهریه کمتر از ۱۴ سکه

*و.

نحوه اعزام

در سامانه جدید ازدواج دانشجویی هر زوج دارای یک پنل کاربری یکپارچه بوده که پس از انجام فرآیند‌های فوق تائید مدارک و قطعی شدن ثبث‌نام می‌بایست با گذراندن درسنامه (زنان و مردان، تفاوت‌ها و تفاهم‌ها) و شرکت در آزمون مربوط به آن، گواهینامه شرکت را دریافت نمایند تا امکان انتخاب کاروان و اعزام به مشهد میسر شوند.
همچنین درس‌نامه‌های آموزش مجازی (اخلاق و سبک زندگی)، (اقتصاد خانواده) و (طب سنتی) به صورت اختیاری قابل انتخاب می‌باشد که زوجین دانشجو در صورت گذراندن این درس‌های از مزایا و جوایز ارزنده برخوردار خواهند شد.

 

روند اسکان

یک روز پیش از تاریخ اعزام زوجین دانشجو به مشهد مقدس، از طریق سامانه پیامکی آدرس (هتل فدک الزهرا) ارسال می‌گردد. (جانمایی دقیق محل اقامت زوجین بر روی نقشه در سامانه ازدواج قرار داده خواهد شد و زوجین با مراجعه به پنل کاربری خود می‌توانند از این امکان نیز بهره‌مند گردند).
زوجین دانشجو می‌بایست از ساعت ۸ الی ۱۲ روز نخست فرآیند پذیرش اسکان، به محل اقامت خود مراجعه نموده و تا روند اسکان آنان توسط نمایندگان ستاد تائید گردیده تا اتاق به زوجین تحویل گردد.

در هتل فدک الزهرا استقبالی شایسته هنگامه حضور زوجین دانشجو صورت خواهد پذیرفت تا که ضمن خوش آمدگویی با ارائه بسته فرهنگی آموزشی فهرست برنامه‌ها تشریح گردد.

جهت ثبت‌نام کلیک کنید.

کلید واژه ها: مدرسه‌عالی و دانشگاه شهید مطهری معاونت امور طلاب و دانشجویی ازدواج دانشجویی